Ponad połowa amerykańskich inwestorów zainteresowanych kupnem Bitcoinu: Badanie w skali szarości (Grayscale survey)

Najnowsze badanie „Bitcoin Investor Study“ przeprowadzone przez Bitcoin Investor wykazało, że ponad połowa (55%) respondentów z USA jest zainteresowana inwestycjami w Bitcoin w 2020 roku, a prawie połowa z nich przewidziała, że do końca tej dekady waluty cyfrowe zostaną wprowadzone do głównego nurtu. W rzeczywistości rynek potencjalnych inwestorów Bitcoinów miałby mieć 32 miliony silnych stron w porównaniu do ubiegłorocznych 21 milionów inwestorów:

W tym roku 62% inwestorów stwierdziło, że „znają“ Bitcoin, w porównaniu do 53% w 2019 roku.

Innym ważnym aspektem badania było stwierdzenie, że pandemia koronaawirusa była głównym motorem inwestycji Bitcoinów w tym roku. Według badania Covid-19 skłonił 63% respondentów do zakupu BTC. W odniesieniu do wpływu pandemii na produkty inwestycyjne Bitcoinów wśród respondentów:

Trzykrotnie więcej inwestorów wskazało, że COVID-19 zwiększył atrakcyjność Bitcoinów niż ci, którzy informowali, że pandemia zmniejszyła ich zainteresowanie.

Ponadto, większość inwestorów Bitcoinów dokonała alokacji w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przy czym 38% respondentów inwestowało w BTC w ciągu ostatnich czterech miesięcy – 26% pięć do sześciu miesięcy wcześniej, a 19% siedem do 12 miesięcy temu.

Oprócz COVID-19 jako czynnika wpływającego na decyzje o zakupie Cryptosoft, badanie w skali szarości sugeruje, że waluty cyfrowe są „coraz bardziej“ atrakcyjnym składnikiem „nowoczesnych portfeli inwestycyjnych“, przy czym 83% respondentów dokonało inwestycji w BTC w ciągu ostatniego roku.

Badanie wskazało, że wśród jego respondentów inwestorzy zainteresowani bitcoinami są młodsi, mają średnio 42 lata, a inwestorzy zainteresowani BTC „wyglądają“ podobnie do „przeciętnego“ inwestora amerykańskiego. W szczególności, największy odsetek inwestorów Bitcoinów znajdował się pomiędzy 25 a 34 rokiem życia, a więc w wieku „jeszcze nie weszli w swoje najlepsze lata zarobkowania“.

Z drugiej strony, wśród respondentów w wieku 55-64 lat, 40% było zaznajomionych z Bitcoin i tylko 30% rozważało inwestowanie w krypto premium. Co więcej, wśród starszych respondentów 81% uznało Bitcoin za zbyt niestabilny, a 84% za zbyt ryzykowny dla ich interesów inwestycyjnych.

W czasie pisania BTC był wart 13.584,85 dolarów, a ceny wzrosły o 4,7% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Comments are disabled