Południowokoreański regulator finansowy potwierdza

Południowokoreański regulator finansowy potwierdza wycofanie Privacy Coin z notowań – dodaje nowe wytyczne do zgłaszania nietypowych transakcji

Południowokoreańskie organy nadzoru finansowego wkrótce zaczną nadzorować działalność związaną z kryptowalutami w tym kraju, a dodatkowe bariery dla giełd wciąż się pojawiają. Co więcej, jeden z południowokoreańskich Crypto Bank organów regulacyjnych skodyfikował środki ogłoszone w zeszłym roku w sprawie notowań monet prywatności.

Żadna z głównych krajowych giełd nie może notować kryptowalut skoncentrowanych na prywatności

Według Electronic Times, Financial Services Commission’s Financial Intelligence Unit (FIU) potwierdziła, że wszystkie monety prywatności zostaną usunięte z krajowych giełd kryptowalutowych.

Strażnik argumentował, że trudności w ustaleniu szczegółów transakcji niosą ze sobą wysokie ryzyko prania pieniędzy za pośrednictwem takich kryptowalut.

Chociaż FIU właśnie to potwierdził, lokalna prasa po raz pierwszy poinformowała o tym środku w listopadzie 2020 roku. FIU zobowiązał się do zakazania monet prywatności, takich jak monero (XMR) i zcash (ZEC).

Południowokoreańskie platformy, takie jak Okex, zostały od tego czasu zmuszone do usunięcia z listy kilku monet prywatności, aby dostosować się do zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Jednak do czasu wydania prasy, żadna z głównych południowokoreańskich giełd kryptowalut nie ma na liście żadnych kryptowalut skoncentrowanych na prywatności. The Financial Intelligence Unit jest organem regulacyjnym odpowiedzialnym za zajmowanie się sprawami AML.

Zgłaszanie „nietypowych“ transakcji w ciągu trzech dni roboczych

Ponadto, według Yonhap Times, jednostka poprosi krajowe giełdy o oznaczenie i zgłoszenie wszelkich nietypowych transakcji na swoich platformach „w ciągu trzech dni roboczych.“ Zgodnie z wytycznymi FIU, raporty powinny określać wartości transakcji w fiat Korean won (KRW).

Organ regulacyjny oczekuje wymiany polityki poprzez system zarządzania ochroną, który będzie gromadził informacje takie jak dane bankowe i numery ubezpieczenia społecznego. W rzeczywistości jednostka chce, aby banki były również odpowiedzialne za zapewnienie zgodności giełd z zasadami AML.

Południowokoreańska ustawa kryptowalutowa zacznie obowiązywać w marcu 2021 r., Po oczyszczeniu serii opóźnień i dyskusji na temat tego, kto powinien nadzorować cały przemysł kryptowalutowy z perspektywy prawnej.

Również pandemia koronawirusowa wstrzymała dyskusje, ponieważ inne projekty ustaw otrzymały znaczący priorytet w rurociągu.

Comments are disabled