Galaxy Digital zakłada własną jednostkę wydobywającą Bitcoin

Galaxy Digital uruchomiła nowy dział zajmujący się górnictwem Bitcoinów.

Spółka zamierza wydobywać BTC za pośrednictwem tego oddziału, jednocześnie oferując górnikom usługi finansowe.

Galaxy Digital, jeden z największych menedżerów ds. inwestycji w aktywa cyfrowe, poszerza swoją działalność o wydobycie Bitcoinów (BTC). Firma wchodzi do biznesu poprzez nowy dział. Zamierza rozpocząć wydobycie BTC na zasadzie własnościowej. Ponadto, dział ten będzie się koncentrował na świadczeniu usług finansowych, szczególnie dla górników kryptowalutowych. Docelowo celem jest dalsze wzmocnienie branży wydobywczej BTC w poszczególnych spółkach.

Uruchomienie Galaxy Digital Mining

Na czele nowej jednostki górniczej o nazwie „Galaxy Digital Mining“ stoi Amanda Fabiano, były dyrektor Bitcoin Mining w Fidelity Investments. Głównie Fabiano poprowadzi nowy dział, który będzie świadczył usługi i produkty finansowe dla górników BTC. Część wymienionych usług obejmuje zarządzanie ryzykiem, doradztwo korporacyjne, udzielanie pożyczek i inwestycje kapitałowe. Jak zauważyła spółka, usługi te mają na celu zaspokojenie potrzeb finansowych w branży górniczej Bitcoin.

RelatedPosts
Kanadyjski fundusz 3iQ Bitcoin przekroczył 1 miliard dolarów AUM.
Przewidywanie cen Bitcoinów: BTC retestowanie 40000$, analityk
Bitcoin Ban: Fresh move to end crypto in the UK initiated
Czy Bitcoin może być wkrótce wart olbrzymie 50.000 dolarów?

Galaxy Digital planuje również wydobywać Bitcoin za pośrednictwem nowej jednostki, aby lepiej zrozumieć i dostarczyć rozwiązania, które pozwolą sprostać wyzwaniom i potrzebom górników BTC. Firma stwierdziła jednak, że będzie wydobywać krypto walutę tylko na zasadach własnościowych. Maszyny Galaxy Digital Mining będą hostowane w Stanach Zjednoczonych w zewnętrznym centrum danych. Fabiano uważa, że „Górnictwo Bitcoinów jest fundamentem sieci Bitcoinów.“ W związku z tym mogą wspierać sieć Bitcoinów, odpowiadając na potrzeby przemysłu wydobywczego BTC.

Galaxy Digital jest aktywnym graczem na rynku Bitcoinów. W 2019 roku firma uruchomiła dwa fundusze Bitcoin, które w ciągu jednego roku zebrały prawie 60 mln dolarów.

Górnictwo BTC w okresie boomu

Nowa jednostka górnicza zbliża się do punktu, w którym górnicy Bitcoin są byczy, w obliczu gwałtownego wzrostu ceny kryptońskiej. Według eksploratora sieci Bitcoin, Blockchain.com, hashrat znacznie wzrósł od ostatniego miesiąca, co oznacza, że więcej maszyn jest wdrażanych w sieci BTC. Obecnie hashrat nieznacznie spadł z poziomu wszechobecnego haju (ATH) do 150,562 mln terahashes na sekundę (TH/s).

Comments are disabled