Bitcoin pozostaje poza 10 najpopularniejszymi kryptowalutami chińskiego Instytutu w miarę wzrostu popularności korporacji

Chin Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID), organizacja w ramach Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych kraju, wydała jej 20 th kryptograficznych rankingu projektów, a Bitcoin jest nadal na szczycie 10.

Według Bitcoin.com , z łącznie 37 projektów kryptowalut sklasyfikowanych pod względem podstawowej technologii, możliwości zastosowania i kreatywności, flagowa kryptowaluta nie znalazła się w pierwszej dziesiątce pomimo zdobycia kilku rankingów, podczas gdy cztery najwyższe pozycje przypadły EOS, Ethereum ,. IOST i TRON.

Bitcoin jest jednak wzrosła się od 14 -tego położenia i jest nadal powyżej innych cryptoassets dobrze znane

Dash podobno zastąpił NEO, aby wejść do pierwszej piątki, a za nim uplasowały się BitShares i Cosmos. Bitcoin System przyszedł w 11 th miejsce ze względu na dość niski wynik w „Basic Tech”, pochodzących w większości innych cryptoassets poniżej tutaj. Jeśli chodzi o zastosowanie, wynik BTC był również poniżej większości innych kryptowalut, pomimo ich rosnącej popularności.

CCID ujawnił, że podindeks technologii podstawowej stanowi 65% wyniku, a subindeks zastosowania 20%, a pozostała część przypada na kreatywność. Raport ukazał się, gdy cena bitcoina przekroczyła 17 000 USD, pozornie dzięki słabszemu indeksowi dolara amerykańskiego (DXY) i nastrojom rynkowym na „skrajnym poziomie chciwości”.

Cena bitcoina prawdopodobnie skorzystała na rosnącej popularności korporacji i nowej usłudze PayPal, która pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty na swojej platformie.

Usługa jest na razie dostępna tylko dla użytkowników w USA i obsługuje BTC, BCH, LTC i ETH

Według strony internetowej śledzącej wykorzystanie bitcoinów w skarbcach korporacji, 15 firm notowanych na giełdzie ma teraz ekspozycję na BTC, a niektóre zauważyły, że ich inwestycje znacznie wzrosły, odkąd kupili kryptowalutę.

Na przykład zakład MicroStrategies na flagową kryptowalutę o wartości 425 milionów dolarów kupił 38250 BTC, które są obecnie warte ponad 640 milionów dolarów. Podobnie 50 milionów dolarów Square wynosi teraz 78 milionów dolarów. Niektóre z innych firm notowanych na giełdzie z ekspozycją na bitcoiny to firmy wydobywcze BTC, takie jak Hut 8 Mining, Argo Blockchain i Riot Blockchain.

Comments are disabled